Acasă Evenimente Crosul din comuna Moravița s-a desfășurat cu succes pentru copiii din comună!

Crosul din comuna Moravița s-a desfășurat cu succes pentru copiii din comună!

310
0

În comuna Moravița s-a ținut un cros al comunei, unde au participat o mulțime de copii.

Printre primele locuri s-a clasat fiica primarului din comună, Teodora Brăzdău. Oamenii din primărie care au organizat acest cros, se declară mulțumiți de acest eveniment.

“Astăzi, cu ajutorul lui Dumnezeu, vremea a fost de partea noastră și am reușit sa ducem la bun sfârșit concursul de cros al Comunei Moravița, exact așa cum ne-am propus.
Dorim să le mulțumim pe această cale tuturor participanților de la Școala Moravița, Jamu Mare, Gătaia, Birda, Măureni, Voiteg și Deta.
Mulțumim:
☑️ domnului director Turculețu Dumitru,
☑️ domnului profesor Pripas Marian,
☑️ domnului profesor Eugen Iovan
☑️ tuturor cadrelor didactice care au însoțit concurenții,
☑️ domnului Cristi Marc pentru sonorizare.

Îi felicităm pe toți participanții și în special pe toți câștigătorii, după cum urmează:
☑️ Clasa I și II, la fete:
LOCUL I : SARA IOVANA, clasa a II-a Moravița
LOCUL II : BRĂZDĂU TEODORA MARIA, clasa I Moravița
LOCUL III : GURIN ALESIA MARIA, clasa I Moravița
☑️ Clasa I și II, la băieți:
LOCUL I : COSTACHE BOGDAN, clasa I Voiteg
LOCUL II : TOMA ANDREI, clasa II Moravița
LOCUL III : BILAUS SEBASTIAN, clasa II Moravița
☑️ Clasa III și IV, la fete:
LOCUL I : COZMA ANGELA, clasa IV Moravița
LOCUL II : POPA DANIELA, clasa IV Măureni
LOCUL III : SUVACI NICOLETA, clasa IV Moravița
☑️ Clasa III și IV, la băieți:
LOCUL I : GHITIU ALEX, clasa IV Moravița
LOCUL II : AXINTE DAVID, clasa IV Moravița
LOCUL III : BURLĂ RAREȘ, clasa IV Gătaia
☑️ Clasa V și VI, la fete:
LOCUL I : BRĂDEANU LARISA ELENA, clasa V Gătaia
LOCUL II : UNGUR DORIS, clasa VI Gătaia
LOCUL III : MOISEI ALESIA IOANA, clasa VI Gătaia
☑️ Clasa V și VI, la băieți:
LOCUL I : IOAN MARIO SEBASTIAN, clasa VI Moravița
LOCUL II : ARPEC ANDREI, clasa VI Birda
LOCUL III : PĂVĂLUCĂ DENIS, clasa V Moravița
☑️ Clasa VII și VIII, la fete:
LOCUL I : PAULA VASILE, clasa VII Deta
LOCUL II : TIMIȘ MARIANA, clasa VII Moravița
LOCUL III : SUVACI ADINA, clasa VII Moravița
☑️ Clasa VII și VIII, la băieți:
LOCUL I : UNGUREANU ALEXANDRU, clasa VIII Moravița
LOCUL II : DRĂGHICI ROBERT ALEXANDRU, clasa VII Birda
LOCUL III : POMUȚI DENIS, clasa VIII Birda

Felicitări din partea domnului primar al comunei Moravița, Brăzdău Răzvan”, au transmis cei de la primărie pe pagina lor de facebook.

Articolul precedentDeta a câștigat premiul I la categoria Laureați a Festivalului Concurs Județean Lada cu zestre!
Articolul următorCopil de trei ani cu SIDA a venit la URGENȚE la Timișoara! Mama fetiței nu a spus medicilor că avea SIDA!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.